O čom je váš firemný web?

Jeden zo zaujímavých a rýchlych testov prístupnosti môže byť aj fotografia. Vytlačte, alebo odfotografujte si váš web vo veľkosti pohľadnicovej fotky. V dnešnej dobe sa dá použiť aj mobil či tablet. Zobrazte celý web na jednu obrazovku, takže tam vlastne nebude asi nič vidieť. Nie bez lupy. A to je dobre. Odtiahnite ruku od očí a popíšte, čo vidíte. Na takej miniatúre stránky sa dá vidieť slnečný deň, morská lagúna, slnko, modrá obloha. Čo vám tieto výjavy asociujú? V našich končinách v prvom rade cestovnú kanceláriu. A veruže web na obrázku nie je ani vzdialene webom cestovnej kancelárie.

Viem, ak sa pozeráte na web zblízka, rozlíšite aj písmenká. Ale to práve nechcem. V internetovom marketingu je dôležité práve to, aký prvý dojem si zákazník odnesie. A prvý dojem sa tvorí len málo sekúnd. V štatistike návštevnosti webov je vidieť, že veľa návštevníkov vám z webu okamžite odchádza. Ľudia sú netrpezliví a zúfalo povrchní. Prispôsobte sa tomu.

Mnohí možno opustia váš web len preto že si pomysleli, že nenašli to, čo hľadali. Na prvý pohľad si vytvorili názor, že omylom prišli na web cestovnej kancelárie a pritom u vás boli možno správne… Preto je dobré občas sa zamyslieť, ako komunikujete.

V marketingu je častá snaha spájať produkty s niečím atraktívnym, napríklad s polonahou slečnou. Vytvárate tým však len priestor pre niečo čo nie ste a čo nepredávate. Potom je výhodnejšie ak budete na webe zobrazovať prsne to, čo je relevantné.

  • Ak predávate hasiace prístroje, zobrazte hasiaci prístroj, nie oheň. 
  • Ak vyrábate koberce, zobrazujte koberce, nie trávu, ako symbol príjemného podkladu.
  • Ak predávate drahé autá, zobrazujte svoje vozy, nie drahé modelky.

Ak by totiž vášho návštevníka upútalo to, čo má pútať umelú pozornosť (nahá slečna) tak možno zotrvá chvíľu dlhšie, ale nie pre to, že predávate dobré produkty ale preto, že by možno chcel nájsť galériu modeliek…

Napíšte komentár

Tipy na knihy

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý |  mv@mix.sk  |  facebook  |  google+  |  instagram  | 

Dozvedeli ste sa niečo užitočné? Pomôžte vašim priateľom nájsť tieto stránky. Zdieľajte ich.